Homemade Instant Oatmeal

My kiddos are oatmeal fiends! They can easily eat 2 packages of instant oatmeal every day for breakfast. So let's do the math together, 2 packages multiplied by 4 kids equals 8 packages of instant oatmeal per day! Most boxes of oatmeal come with 10 packages for about $2.50 a box. Now the natural thing... Continue Reading →

Comfort Food in Blueberry Pound Cake with Lemon Cream

Make more of what I use, that is the mantra that is pushing me to become self motivated and get stuff done. It's not that I am lazy or that my family eats purely junk food or prepackaged food but I will admit that we eat whatever is easiest because the majority of the time... Continue Reading →

Blog at WordPress.com.

Up ↑

<span>%d</span> bloggers like this: